Головна » 2014 » Листопад » 17 » Відкрите заняття з української літератури
04:13
Відкрите заняття з української літератури

Відкрите заняття з української літератури

 

        Поема Лесі Українки «Лісова пісня» - це шедевр не тільки української, але й світової драматургії. В ній поетеса відобразила нестримне прагнення людини до прекрасного, гармонійного життя, до єдності людини з природою, до щастя, до високого кохання. Де знайшла авторка джерела для написання цього твору, з якої цілющої криниці черпала образи, характери своїх дивовижних персонажів, що надихнуло її всього за 12 днів створити чудову пісню про неземне кохання?

        На ці та інші питання студенти групи 11 М разом з викладачем Свірською Євгенією Григорівною знаходили відповіді на відкритому занятті з української літератури за темою «Лісова пісня» Лесі українки – шедевр української драматургії.

… На передньому плані двоє: лісова красуня Мавка і сільський хлопець Лукаш із сопілкою в руках ведуть несміливий діалог, з якого починається їхнє кохання. Ці ролі майстерно зіграли Ситник Олександра та виноградинко Ростислав.

        Поступово, крок за кроком викладач веде студентів у глибину волинських лісів. Вони знайомляться з тамтешніми селянами, фантастичними істотами, що живуть у лісі, воді, в полі. Досліджують основний конфлікт твору, разом з героями переживають найвище напруження дії і трагічну її розв’язку. Із цікавих повідомлень студентів дізнаємось, звідки з’явились русалки, водяники, лісовики, потерчата. На деякий час студенти самі стають учасниками хвилюючих подій, читаючи уривки з поеми за особами.

         Коли завмирає останній акорд аналізу твору, звучить голос сопілки. Під її музику студенти пишуть твір-мініатюру «Якби я був Лукашем…», а потім декілька з них читають свою роботу.

         Ще безліч різноманітних форм роботи використала викладач на занятті: це і мультимедіа, елементи інтерактивних технологій ( літературний диктант «Закінчи речення», аналіз-дослідження), художня декламація, робота з текстом. Були оцінені та аргументовані знання й уміння всіх студентів групи.

        А насамкінець перед присутніми знову з’являється Мавка, яка декламує свій останній монолог, що стає ніби напутнім словом нескореної Лесі своїм нащадкам.

  

Переглядів: 431 | Додав: Prepod12 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]