Головна » 2015 » Грудень » 10 » Семінар кураторів за темою: «Організація виховної роботи куратора з адаптації першокурсників»
04:13
Семінар кураторів за темою: «Організація виховної роботи куратора з адаптації першокурсників»

7 грудня 2015 року в Роменському коледжі Сумського НАУ відбувся семінар за темою: «Організація виховної роботи куратора з адаптації першокурсників». Семінар проводився у форматі «круглого столу» в дружній атмосфері, що надало змогу для щирого обміну не лише досвідом, а й думками.

 

Модератор засідання голова методоб’єднання кураторів Ечко Валентина Миколаївна наголосила, що питання адаптації першокурсників в навчальному закладі є пріоритетним, адже встановлено, що ефективність, успішність навчання багато в чому залежить від можливостей студента освоїти нове середовище, в яке він потрапив, вступивши до коледжу. Важлива, домінуюча роль в цій роботі відводиться куратору.

Куратор групи 11-М Сімкова Тетяна Михайлівна відмітила, що важливим аспектом реалізації успішної адаптації є вдало підібраний актив групи, особливо староста, які допомагають куратору в цій важливій роботі.   Вона також поділилася своїм практичним досвідом стосовно форм та методів успішної адаптації першокурсників.

Куратор групи 12-М Півторак Наталія Григорівна наголосила, що саме на першому курсі формується ставлення студентів до навчання, до майбутньої професійної діяльності, продовжується активний пошук себе. Куратор навела приклади тестів для кращого пізнання студента – першокурсника, його життєвих планів та інтересів, рівня самооцінки, здатність до свідомої саморегуляції поведінки.

Куратор групи 13-М Завгородня Наталія В’ячеславівна відмітила, що важливим аспектом реалізації успішної адаптації є своєчасність і саме на першому етапі адаптації необхідно залучати якомога більше студентів до участі в гуртках та культурно-масових заходах.

Куратор групи 11-Ф Гулай Лариса Вікторівна вважає , що студенту-першокурснику бракує не тільки різних навичок і вмінь, які необхідні для успішного оволодіння навчальною програмою, а також елементарних навичок  самостійного життя без батьківської опіки. Куратор зазначила, що адаптаційний період в групі ще триває і запевнила присутніх, що студенти групи заявлять про себе в подальшому майбутньому.

Куратор групи 23-М Пелипенко Андрій Васильович запропонував методику адаптації студентів шляхом реалізації їх творчих здібностей, залученням до усіх виховних заходів, що відбуваються в групі та коледжі.

Підводячи підсумки роботи семінару голова методоб’єднання Ечко В.М. подякувала усіх учасників «круглого столу» і наголосила, що в цілому адаптація студентів проходить успішно, але  цей процес продовжується і побажала кураторам груп творчих успіхів в нелегкій праці.

Переглядів: 368 | Додав: Prepod12 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]