Головна » 2015 » Лютий » 12 » ПОРЯДОК ДІЙ У РАЗІ ВИНИКНЕННЯ НАДЗВИЧАЙНИХ АБО НЕСТАНДАРТНИХ СИТУАЦІЙ
16:59
ПОРЯДОК ДІЙ У РАЗІ ВИНИКНЕННЯ НАДЗВИЧАЙНИХ АБО НЕСТАНДАРТНИХ СИТУАЦІЙ

Шановні студенти, колеги!

 

Останнім часом різко збільшилась кількість випадків терористичних загроз.

Про порядок оповіщення у разі надзвичайних ситуацій було доведено на сторінках нашого сайту.

 

Доводжу до Вашого відома пам"ятку  щодо дій у таких випадках.

 

В сумці, або валізі на випадок евакуації мають бути: документи, гроші, продукти харчування, що швидко не псуються, вода (бажано бутильована),  одежа, засоби особистої гігієни, особиста та постільна білизна, кружка, миска, столові прибори (бажано з матеріалу, що не б'ється), ніж, сірники, ліхтарик, а також інші не заборонені правилами перебування в сховищі предмети. 

Забороняється приносити у захисну споруду легкозаймисті речовини  або  речовини,

що мають сильний запах, а також громіздкі речі, приводити тварин.

У захисній споруді забороняється палити,  шуміти,  запалювати без  дозволу гасові лампи,  свічки,  не слід ходити по приміщеннях без особливої необхідності,  необхідно  дотримуватись  дисципліни, якнайменше рухатися.

НЕБЕЗПЕЧНІ ПРЕДМЕТИ І РЕЧОВИНИ!


При виявленні небезпечних речовин і предметів (снарядів, бомб, мін тощо), а також хімічних речовин у вигляді аерозолю, пилу, в крапельно- 
рідинній формі з неприємним запахом

НЕОБХІДНО:

  - не доторкатися до небезпечних речовин і предметів; 
- припинити доступ до виявлених небезпечних речовин і предметів; 
- повідомити: 
диспетчера оперативно-рятувальної служби за номером 101102
відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконавчого комітету міської ради. 
 Адреса: 42000, м. Ромни, бульвар Шевченка, 2 , каб. №22 Тел. (05448) 2-25-34 
-  негайно вийти за межі зони зараження (забруднення); 
- при попаданні отруйних речовин на шкіру, одяг, взуття негайно видалити їх тампоном із старого одягу, папером або іншими підручними 
засобами; 
- після виходу із зони зараження необхідно провести часткову обробку відкритих частин тіла водою, бажано з милом, полоскання рота, гортані, 
носа, очей; 
-  відчувши ознаки ураження, негайно звернутися до лікарні. 


ПАМ'ЯТАЙТЕ! СУВОРЕ ВИКОНАННЯ РЕКОМЕНДАЦІЙ ЦІЄЇ ПАМ'ЯТКИ І ДОРОСЛИМИ, І ДІТЬМИ — ЗАПОРУКА ЗБЕРЕЖЕННЯ ЖИТТЯ ЛЮДЕЙ! 

ДІЇ У РАЗІ БОМБАРДУВАННЯ

Як не потрапити під удар?

Як відомо , кращий спосіб врятуватися - це уникнути загрози заздалегідь. Таким чином , якщо навколо стрімко розгортаються військові дії , дуже важливо не знаходиться в місцях , де ризик опинитися випадковою жертвою найбільш великий. І не секрет , що будь-яка сучасна війна в першу чергу ставить під удар ключові військові об'єкти і критично важливу інфраструктуру , а разом з ними - і мирних жителів поблизу. Отже , в момент , коли небезпека авіаударів , бомбардувань , артобстрілів висока, не варто перебувати поблизу військових баз , будь-яких аеродромів , місць проходження військових транспортних колон , мостів , портів , великих залізничних магістралей , промислових об'єктів , адміністративних структур і будь-яких інших місць, які можуть бути привабливі як для стратегічних так і тактичних цілей. Зонами підвищеного ризику завжди вважаються міста та індустріальні зони.

Оптимальне рішення в такій ситуації - покинути густонаселені райони, і переміститися в сільську місцевість.

Принаймні до того, як з'явиться хоч якась ясність.

 

Вражаюча дія бомб, ракет або снарядів.

 

Будь -який ракетно -бомбовий або артилерійський удар наземних засобів , авіації або БПЛА - це вплив відразу декількох вражаючих факторів . Так було завжди , і теоретична сучасна війна не вважається виключенням.

По-перше, вибух породжує цілу хмару осколків , які рухаються з величезною швидкістю. При цьому осколки можуть бути як частинами бомби або снаряда , так і фрагментами будівель, споруд, техніки, осколками скла, камінням. Будь-який предмет з достатньою вагою від вибуху розганяється до неймовірної швидкості, і має неймовірну вражаючу здатність з великим радіусом дії .

По-друге, важкі травми (можливо, зі смертельним результатом) і контузії заподіює повітряна вибухова хвиля, яка буває не менш небезпечна, ніж осколки.

По-третє, вибух бомби, снаряда, ракети призводить до руйнування будівель і споруд, численним спалахам. І це може бути неймовірно небезпечно навіть для тих, хто уникли прямого удару.

Як врятуватися від несподіваного удару? Виходячи з цих нижче наведених факторів і формується ряд нескладних правил, які в десятки разів підвищують шанс вижити при бомбардуванні.

1 Гірша ідея -. Це кудись бігти і взагалі перебувати у вертикальному положенні, якщо вибухи лунають зовсім поруч. Така людина найбільш схильна контузії і являє собою відмінну мішень для осколків. Потрібно впасти на землю і закрити голову руками - простий і швидкий спосіб порятунку, якщо часу шукати шляхи для відступу просто немає.

2 . Але людина, що лежить на ідеально плоскій поверхні, захищена дещо краще, ніж та, що на ногах. Укриття від бомбардування - це те, що може врятувати життя. Але не варто думати,  що укриттям може бути тільки стаціонарне бомбосховище. Чи не ідеальним місцем для порятунку можна вважати звичайну придорожню канаву або виямку в землі. У такому нехитрому укритті людина може бути вбита тільки прямим попаданням, вірогідність якого невисока. Звичайно, не можна виключати також ураження уламками, що летять по дузі, і рикошетящими осколками. Крім того, не варто недооцінювати і звуковий удар. Але, в загальному випадку, знайшовши таке укриття, не рекомендується залишати його до моменту, поки бомбардування не припиниться.

3. Як компромісний варіант підійде будь-який виступ землі, бетонні загородження, насип. Але варто бути обережним з будівлями, і довіряти тільки підвалам, а також серйозним приосадкуватим капітальним будівлям. Звалилася від чергового попадання будівля - це завжди братська могила для тих, хто рятувався там.

4. Також слід уникати близькості техніки, автомобілів, пожежонебезпечних та вибухонебезпечних об'єктів. Все це мало захищає від осколків, зате завжди становить смертельну небезпеку для людей поблизу.

5 . Надзвичайно небезпечні і сучасні будівлі, які недостатньо міцні, зате містять велику кількість вікон, вітрин, скляних елементів. У разі вибуху така споруда складеться, як картковий будиночок, а будь-яка скляна поверхня перетворюється в хмару гострих осколків навіть при невеликій ударній хвилі .

 6. Погана ідея рятуватися у воді: річці, озері або в іншій водоймі. На відміну від повітря, вода майже не стискається, і тому при випадковому попаданні в неї бомби або снаряда в усі сторони розходиться неймовірної сили вибухова хвиля, яка призводить до важких гідроударів. Саме на цьому ефекті і заснований метод глушити рибу вибухівкою.

7. Де б людина не рятувався від бомбардування, дуже важливо не тільки уникнути прямого ураження, а й зберегти також зір, слух, можливість рухатися і міркувати. Адже звукова поразка може запросто назавжди позбавити можливості чути, привести до розривів судин. Саме тому рекомендується перечікувати бомбардування, щільно закривши вуха руками і відкривши рот для регулювання тиску.

Закономірності при бомбардуваннях.

Звичайно, у кожному окремому випадку закономірності або їх відсутність свої . Десь точки подальших вибухів пояснюються математично, а десь царює випадок. Сучасна війна пропонує противникам цілий арсенал витончених прийомів, і кожен з них діє по- своєму. Системи залпового реактивного вогню не відрізняються великою точністю, і накривають велику територію. Закономірності тут дуже малоймовірні, і головне - пережити залп, який триває від декількох секунд до декількох десятків секунд. У подальшій паузі є можливість передислокуватися або сховатися трохи краще. Бомбардування артилерії часто не дає підняти голову протягом тривалого часу, але йому властиве постійне коректування вогню. У цьому випадку правило " снаряд не влучає в одну і ту ж воронку двічі" - це чиста правда . До того ж воронки - це завжди відмінне укриття .

Авіаудари зазвичай відрізняються невеликою тривалістю, але високою потужністю і точністю. У цій ситуації важливо швидко зорієнтуватися, що насправді є метою нальоту, і діяти виходячи з цього. Цікаво, що атака штурмовиків, винищувачів, бомбардувальників, БПЛА дуже часто коригується в реальному часі за допомогою новітніх засобів спостереження та оперативного реагування. Дуже важливо уникати навіть швидкоплинного загрозливого враження на спостерігачів. Багато читали про те, як оператори БПЛА регулярно брали фотоапарати та автоматичну зброю, а прості ручні предмети - за зенітні комплекси, і наносили удар.

Сподіваюся, що кожен поставиться з максимальною серйозністю до отриманих знань, і буде готовий врятуватися і допомогти своїм близьким у найбільш непередбачуваних ситуаціях .

ХІМІЧНА НЕБЕЗПЕКА

Аварії (катастрофи) на підприємствах, транспорті та продуктопроводах можуть супроводжуватися викидом (виливом) в атмосферу і на прилеглу територію сильнодіючих отруйних речовин (СДОР), таких як хлор, аміак, синильна кислота, фосген, сірчаний ангідрид та інші. Це являє серйозну небезпеку для населення, заражене повітря уражає органи дихання, а також очі, шкіру та інші органи.

 Фактори небезпеки викиду (розливу) хімічно небезпечних речовин: забруднення навколишнього середовища, небезпека для всього живого, що опинилося на забрудненій місцевості (загибель людей, тварин, знищення посівів та ін.), крім того, внаслідок можливого хімічного вибуху виникнення сильних руйнувань на значній території.

Дії у випадку загрози виникнення хімічної небезпеки:

1. Сирени і переривчасті гудки підприємств - це сигнал "Увага всім". Негайно ввімкніть приймач радіотрансляційної мережі або телевізор. Слухайте інформацію про надзвичайну ситуацію та порядок дій.

2. При оголошенні небезпечного стану уникайте паніки.

3. Попередьте сусідів, надайте допомогу інвалідам, дітям та людям похилого віку.

4. Виконайте заходи щодо зменшення проникнення отруйних речовин в квартиру (будинок): щільно закрийте вікна та двері, щілини заклейте.

5. Підготуйте запас питної води: наберіть воду у герметичні ємності, підготуйте найпростіші засоби санітарної обробки (мильний розчин для обробки рук).

6. Дізнайтеся у місцевих органів влади про місце збору мешканців для евакуації та уточніть час її початку. Підготуйтеся: упакуйте у герметичні пакети та складіть у валізу документи, цінності та гроші, предмети першої необхідності, ліки, мінімум білизни та одягу, запас консервованих продуктів на 2-3 доби.

7. Перед виходом з будинку вимкніть джерела електро-, водо- і газопостачання, візьміть підготовлені речі, одягніть засоби захисту.

Дії у випадку раптового виникнення хімічної небезпеки:

1. Уникайте паніки. З одержанням повідомлення (по радіо або іншим засобам оповіщення) про викид (розлив) в атмосферу СДОР та про небезпеку хімічного зараження, виконайте передбачені заходи.

2. Надягніть засоби індивідуального захисту органів дихання та найпростіші засоби захисту шкіри.

3. По можливості негайно залишіть зону хімічного забруднення.

4. Якщо засобів індивідуального захисту немає і вийти із району аварії неможливо, залишайтесь у приміщенні і негайно та надійно герметизуйте приміщення! Зменшить можливість проникнення СДОР (парів, аерозолів) у приміщення: щільно закрийте вікна та двері, димоходи, вентиляційні люки, щілини в рамах вікон та дверей заклейте, вимкніть джерела газо-, електропостачання та загасіть вогонь у печах. Чекайте повідомлень органів влади з питань надзвичайних ситуацій через засоби зв'язку.

5. Знайте, що вражаюча дія конкретної СДОР на людину залежить від її концентрації у повітрі та тривалості, тому якщо немає можливості покинути небезпечну зону, не панікуйте і продовжуйте вживати заходи безпеки.

6. Швидко зберіть необхідні документи, цінності, ліки, продукти, запас питної води та інші необхідні речі у герметичну валізу та підготуйтеся до евакуації.

7. Попередьте сусідів про початок евакуації. Надайте допомогу дітям, інвалідам та людям похилого віку. Вони підлягають  евакуації в першу чергу.

8. Залишаючи приміщення (квартиру, будинок) вимкніть джерела електро-, водо- і газопостачання, візьміть підготовлені речі, одягніть засоби захисту.

9. Виходьте із зони хімічного зараження в бік, перпендикулярний напрямку вітру та обходьте тунелі, яри, лощини - в низинах може бути висока концентрація СДОР.

10. При підозрі на ураження СДОР уникайте будь-яких фізичних навантажень, необхідно пити велику кількість рідини ( чай, молоко, сік, вода) та звернутися до медичного закладу.

11. Вийшовши із зони зараження, зніміть верхній одяг, ретельно вимийте очі, ніс та рот, по можливості прийміть душ.

12. З прибуттям на нове місця перебування, дізнайтеся у місцевих органів державної влади та місцевого самоврядування адреси організацій, що відповідають за надання допомоги потерпілому населенню.

Надання першої допомоги при ураженні СДОР

   В першу чергу негайно захистіть органи дихання від подальшої дії СДОР. Надягніть на потерпілого протигаз або ватно-марлеву пов'язку, попередньо змочивши її водою або 2% розчином питної соди у випадку отруєння хлором, а у разі отруєння аміаком - водою або 5% розчином лимонної кислоти. Винесіть потерпілого із зони зараження та забезпечте йому спокій і тепло.

ЗАПАМ'ЯТАЙТЕ!

Перша медична допомога ураженим СДОР в осередку хімічного ураження полягає у захисті органів дихання, видаленні та знезараженні стійких СДОР на шкірі, слизових оболонках очей, на одязі та негайній евакуації за межі зараженої зони.

При отруєнні хлором винести потерпілого із зони зараження При зупинці дихання зробіть штучне дихання. Шкіру, рот, ніс промити 2% розчином питної соди або водою.

При отруєнні аміаком винести потерпілого із зони зараження, шкіру, рот, ніс промити водою. В очі закапати по дві-три краплі 30% альбуциду, в ніс - оливкове масло. 

При необхідності відправити потерпілого до медичного закладу.

РАДІАЦІЙНА НЕБЕЗПЕКА

Факторами небезпеки радіації є: забруднення навколишнього середовища, небезпека для всього живого, що опинилося на забрудненій місцевості (загибель людей, тварин, знищення посівів та ін.), крім того, внаслідок можливого атомного вибуху виникнення сильних руйнувань на значній території.

Дії у випадку загрози виникнення радіаційної небезпеки:

1. При оголошенні небезпечного стану не панікуйте, слухайте повідомлення.

2. Попередьте сусідів, надайте допомогу інвалідам, дітям та людям похилого віку.

3. Дізнайтеся про час та місце збору мешканців для евакуації.

4. Уменшіть проникнення радіаційних речовин в квартиру (будинок): щільно закрийте вікна та двері, щілини заклейте.

5. Підготуйтеся до можливої евакуації: упакуйте у герметичні пакети та складіть у валізу документи, цінності та гроші, предмети першої необхідності, ліки, мінімум білизни та одягу, запас консервованих продуктів на 2-3 доби, питну воду. Підготуйте найпростіші засоби санітарної обробки (мильний розчин).

6. Перед виходом з приміщення від'єднайте всі споживачі електричного струму від електромережі, вимкніть газ та воду.

Дії у випадку раптового виникнення радіаційної небезпеки:

1. З одержанням повідомлення про радіаційну небезпеку негайно укрийтеся в будинку. Стіни дерев'яного будинку послаблюють іонізуюче випромінювання в 2 рази, цегляного - у 10 разів; заглиблені укриття (підвали): з покриттям із дерева у 7 разів, з покриттям із цегли або бетону - у 40-100 разів.

2. Уникайте паніки. Слухайте повідомлення органів влади з питань надзвичайних ситуацій.

3. Уменшіть можливість проникнення радіаційних речовин в приміщення.

4. Проведіть йодну профілактику. Йодистий калій вживати після їжі разом з чаєм, соком або водою 1 раз на день протягом 7 діб: дітям до двох років - по 0,040 г на один прийом; дітям від двох років та дорослим - по 0,125 г на один прийом. Водно-спиртовий розчин йоду приймати після їжі 3 рази на день протягом 7 діб: дітям до двох років - по 1-2 краплі 5% настоянки на 100мл молока або годувальної суміші; дітям від двох років та дорослим - по 3-5 крапель на стакан молока або води. Наносити на поверхню кінцівок рук настоянку йоду у вигляді сітки 1 раз на день протягом 7 діб.

5.  Уточніть місце початку евакуації. Попередьте сусідів, допоможіть дітям, інвалідам та людям похилого віку. Вони підлягають евакуації в першу чергу.

6. Швидко зберіть необхідні документи, цінності, ліки, продукти, запас питної води, найпростіші засоби санітарної обробки та інші необхідні вам речі у герметичну валізу.

7. По можливості негайно залишіть зону радіоактивного забруднення.

8. Перед виходом з будинку вимкніть джерела електро-, водо- і газопостачання, візьміть підготовлені речі, одягніть протигаз (респіратор, ватно-марлеву пов'язку), верхній одяг (плащ, пальто, накидка), гумові чоботи.

9. З прибуттям на нове місця перебування, проведіть дезактивацію засобів захисту, одягу, взуття та санітарну обробку шкіри на спеціально обладнаному пункті або ж самостійно (зняти верхній одяг, ставши спиною проти вітру, витрясти його; повісити одяг на перекладину, віником або щіткою змести з нього радіоактивний пил та вимити водою; обробити відкриті ділянки шкіри водою. Для обробки шкіри можна використовувати марлю чи просто рушники.

10. Дізнайтеся у місцевих органів державної влади адреси організацій, що відповідають за надання допомоги потерпілому населенню.

ЗАПАМ'ЯТАЙТЕ!

1. Використовуйте для харчування лише продукти, що зберігалися у зачинених приміщеннях, консервацію і не зазнали радіоактивного забруднення; не вживайте овочі, які росли на забрудненому ґрунті; не пийте молоко від корів, які пасуться на забруднених пасовиськах.

2. Не пийте воду із відкритих джерел та із мереж водопостачання після офіційного оголошення радіаційної небезпеки, колодязі накрийте.

3. Уникайте тривалого перебування на забрудненій території.

4. У приміщеннях щодня робіть вологе прибирання, бажано з використанням миючих засобів.

5. У разі перебування на відкритій, забрудненій радіоактивними речовинами місцевості, обов'язково використовуйте засоби захисту: для захисту органів дихання - протигаз, респіратор, ватно-марлева чи протипилова пов'язка, зволожена марлева пов'язка, хустинка або будь-яка частина одягу; для захисту шкіри - спеціальний захисний одяг типу ОЗК, плащ з капюшоном, накидка, комбінезон, гумове взуття і рукавиці.

ПОРЯДОК ДІЙ У РАЗІ ВИНИКНЕННЯ НАДЗВИЧАЙНИХ АБО НЕСТАНДАРТНИХ СИТУАЦІЙ.  сторінка 2

Переглядів: 1800 | Додав: Prepod12 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]