Головна » 2017 » Січень » 23 » Моя воз’єднана, єдина, найкраща в світі Україна
01:20
Моя воз’єднана, єдина, найкраща в світі Україна

Напередодні дня Соборності (19.01.2017р.), студенти  групи 11-Е завітали до читального залу центральної мiськоi бібліотеки для дорослих імені Бориса Антоненка – Давидовича, де відбувся історико-пізнавальний екскурс «Моя воз’єднана, єдина, найкраща в світі Україна», що присвячена Дню проголошення в 1919 році Акта злуки Захiдно-Української Народної Республіки та Української Народної Республіки в єдину соборну Українську державу. Метою екскурсії  було познайомити студентів з історією становлення, розвитку та зміцнення української державності, формуванню та утвердженню української самостійної соборної держави.

22 січня – одна з найзнаменніших дат в українському історичному календарі. Саме в цей день у 1919 році в Києві було урочисто проголошено Акт Злуки (возз’єднання) Української Народної Республіки (УНР) та Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР). Оглядаючись на такі знаменні віхи свого родоводу, ми робимо це не просто для того, щоб віддати данину шани, згадати величальними словами їх і все з ними пов’язане. Це і долучення до прикладу та досвіду попередніх поколінь з їхніми героїкою і трагізмом, перемогами і поразками, жертовністю і помилками. Тільки з такого сплаву поваги, любові та об’єктивного значення минуле постає перед нами орієнтиром у створенні сьогодення.

Історик, краєзнавець Григорій Діброва в своєму виступі зазначив, що у День Соборності логічне згадування всієї історії державотворення в Україні, початок якій було покладено у 1918 – 1919 роках. Особливо важливо усвідомлювати це в нинішніх умовах російської агресії, коли триває боротьба за суверенітет нашої держави. Нам не можна забувати, що національна єдність – не тільки базова цінність, а й обов’язкова передумова успішного спротиву зовнішній агресії, що незалежність і соборність – запорука виживання держави.

Під час заходу студенти переглянули документальний фільм «Акт Злуки: відтворення історичної правди», що підтверджує думку про те, що всі ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.

День Соборності – свято єднання українського народу, яке наблизило втілення одвічної мрії українців мати власну самостійну державу.

      

 

 

Переглядів: 189 | Додав: Prepod12 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]