Головна » 2018 » Вересень » 14 » Краєзнавча сторінка "Ромни - місто древнє і сучасне"
11:20
Краєзнавча сторінка "Ромни - місто древнє і сучасне"

  Одне з найдавніших міст України, багатовіковій історії якого може позаздрити чимало обласних і районних центрів, розкинулося на високому мальовничому плато, підперезаному рікою Сула та її притокою Великим Роменом.

   Походження назви Ромен точно невідоме. Одні дослідники виводять її від скіфського «раймон» - стійбище, інші - від латинського «рамено» - фортеця, а народна легенда пов’язує походження цієї назви з ромен-цвітом - польовою ромашкою, котра ще й дотепер покриває влітку білим килимом околиці міста і навколишні луки.

  Роменщина - батьківщина видатного українського філолога Олександра Потебні, учасника польського визвольного повстання 1863-64 рр. Андрія Потебні; відомого картографа, генерала Івана Стрельбицького, який вперше дав точні дані про розміри Російської імперії в цілому і по губерніях та повітах зокрема; одного з перших українських пілотів Михайла Ляшенка; видатного медика Івана Савченка, котрий вперше винайшов і виготовив протискарлатинозну сироватку; відомих політичних і громадських діячів української діаспори - Володимира Мазура в Америці і Василя Цегельника в Австралії.

  Славна історія минулого і сьогодення Ромна тісно переплітається між собою, викликаючи в його мешканців почуття шани і поваги до свого рідного міста.

  Тому, з нагоди 75-річчя визволення Роменщини та до Дня міста куратором групи 21-Е Шевченко О.В. спільно з завідувачем бібліотеки Неменущою Ю.В. була проведена для студентів ІІ курсів – 21-Е та 21-Ф краєзнавча сторінка «Ромен – місто древнє та сучасне». До заходу працівники бібліотеки підготували тематичну полицю «Місто в якому ти живеш», день історичної книги «Історія рідного міста» та краєзнавчу акварель «Ромен: корінням стародавній, серцем – молодий».

   

Переглядів: 136 | Додав: serjfedko | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]