Головна » 2016 » Жовтень » 17 » Екскурсія в м. Полтава
13:41
Екскурсія в м. Полтава

      Після наполегливої та клопіткої прац,і душа завжди потребує гарного та веселого відпочинку. От і ми 13.10.2016 року студенти Роменського СНАУ, група 11-М  на чолі зі своїм куратором Мартиновою Аллою Вячеславівною, вирішили відвідати історичну Полтаву.
       Хоч дорога виявилася неблизькою, та поїздка у чотири години промайнула непомітно.
       Полтава - виключно затишне 300-тисячне місто на північному сході України.  Згідно журналу Forbes, Полтава - найбезпечніше з великих міст України. З цього приводу ось вам свіжий звіт з  поїздки групи 11-М до чарівного міста Полтава. Місто дуже красиве і цікаве, так що обов'язково подивіться!  Ми відвідали музей «Космонавтики та астрономії», краєзнавчий музей та музей Полтавської  битви та багато іншого.   Почнемо прогулянку по Полтаві на вулиці з прекрасною назвою "Шведська Могила ".

  

     Потім вирушили до музею Полтавської битви, адже дуже важливо знати історію своєї держави. В музеї розповідали дуже цікаві подробиці битви за місто Полтаву. Цей музей дуже всіх вразив, тому що сучасні зали музею містять унікальні експонати.

  

 

Музей однозначно вартий відвідування! Експозиція дуже велика, тут є все - зброя, ордени, обмундирування, навіть гармати та особисті речі Петра I.  Поруч з музеєм - братська могила, в якій поховані 1345 осіб. Близько могили - Сампсонівська церква, яку Петро I наказав побудувати на честь перемоги над шведами. З тих пір її багаторазово перебудовували, а в 1948 -му році за часів гонінь - закрили. Знову передана православній громаді церква була в 1990 році. 

      Наступна наша зупинка це Хрестовоздвиженський собор (1699-1709 рр.. ) - єдина в Україні семиголова церква у стилі бароко, яка збереглася до наших днів.     Чотириповерхова дзвіниця ( 1786 р.) в стилі пізнього бароко має висоту 43 м. У комплекс також входить однокупольная Троїцька церква ( 1750 р.) і Семенівська церква (1887 р.). Під час війни зі шведами тут знаходилася ставка Карла XII. У першій половині XX в. монастир був закритий і розграбований, приміщення використовувало НКВС у якості в'язниці для малолітніх, потім як школа- інтернат. Комплекс повернуто церкві в 1991 р Вирушаємо в найвідоміше місце Полтави - ​​Іванову гору, звідки відкривається вид на місто. Там свого часу була побудована земляна Полтавська фортеця, яка у ХVІІІ ст. три місяці стримувала наступ шведів, поки не підійшла армія Петра I. Приїхали. На Івановій  Горі нас зустрічає Свято- Успенський собор і його дзвіниця.  Це перша кам'яна споруда в місті.  У центрі Полтави, недалеко від Білої альтанки, знаходиться визначна пам'ятка міста – Свято-Успенський кафедральний собор. Історія храму Свято-Успенський собор у Полтаві збудований у 1748–1770 роках. Існують свідчення, що раніше на цьому ж місці стояла дерев’яна церква Успіння Пресвятої Богородиці з невеликою двоярусною дзвіницею. Про існування цього храму, який був тоді «градським собором», було відомо з 1695 року. У 1748 році було прийнято рішення про будівництво нового кам’яного собору. Автором проекту храму був відомий архітектор Стефан Стабанський, якого запросили із Нової Сербії. На жаль, будівництво собору затягнулося на довгих 22 роки. Та все ж таки у 1770 році будівництво храму завершили. Свято-Успенський кафедральний собор став першою кам’яною будівлею у Полтаві. Неподалік від собору у 1774 році почалося будівництво дзвіниці, яке тривало цілих 27 років.

 

 

       Після цього ми поїхали до музею-садиби Івана Котляревського. Знаходиться цей музей у самому серці Полтави. В цій хатині було все точно відтворено як за роки життя українського письменника. Нам було дуже цікаво дізнатися як він жив та творив.

 

      Дуже цікаво було побачити символ міста Полтави «Білу альтанку». Нарешті, проходимо на оглядовий майданчик. Це місце багато жителів Полтави вважають святим, а деякі його називають навіть сакральним. І це не дивно - з невеликою піднесеністю в районі Соборної площі тісно пов`язана історія зараз вже дуже великого міста. Саме тут можна побачити ті пам`ятки, які вже давно вважаються візитною карткою Полтави.

 

        Ось нарешті і пам'ятник галушкам. Дерев’яна стільниця, вкрита українським вишитим рушником, а на ній – величезна ложка і тарілка із 12 галушками – саме так виглядає популярний пам’ятник галушці, розташований у Полтаві на Соборному майдані на Івановій горі.

    Наступною зупинкою став музей авіації та космонавтики, у його шістьох залах представлені ужиткові речі космонавтів, моделі космічних кораблів та їх складові дійові деталі.

 

      Наступна наша зупинка біля Пам’ятника  Петру1 .Пам’ятник Петру I був створений у 1915 році архітектором Амандусом Генріхом Адамсоном на кошти, зібрані випускниками Петровського Полтавського кадетського корпусу. До розформування кадетського корпусу у 1919 році пам’ятник Петру I стояв у його головному вестибюлі. У 1950 році пам’ятник Петру I був перенесений до нового музею Історії Полтавської битви. Особливістю пам’ятника є те, що скульптурне зображення Петра I виконане у відповідності до реального зросту монарха, який за твердженням багатьох джерел становив щонайменше 200 см.

    От і закінчується наша подорож,  нікому не хотілося залишати чудове місто Полтаву, але ми ще поспішаємо відвідати  центральний корпусний парк культури та відпочинку. І ось ми   граємо в боулінг. 

    Стомлені, але надзвичайно щасливі та задоволені повернулися ми додому. Дуже приємно розуміти, що наша Україна настільки красива з неймовірно величною історією!  

Ми щиро вдячні куратору Мартиновій Аллі Вячеславівні та викладачу Шкілю Сергію Олександровичу за нашу незабутню подорож!!! Будемо з нетерпінням чекати наступної!

 

Матеріал підготував студент групи 11-М   Попадинець Максим.

 

 

 

Переглядів: 264 | Додав: Traktorist | Рейтинг: 4.5/8
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]